petek, 30. maj 2014

PODROČNO ATLETSKO TEKMOVANJE

... je bilo za naše atlete zelo uspešno, saj so domov prinesli kar 7 kolajn in kopico dobrih rezultatov.

Predstavniki naše šole (na fotografiji manjka Teo M.)

V metu vortexa nas je kot prva presenetila Brina, ki je z metom 43,25 med starejšimi deklicami osvojila 3. mesto.

Istočasno je potekalo tekmovanje v skoku v višino za mlajše dečke, kjer nas je zastopal Anže. S skokom 1,42 m si je priboril 2.mesto.

Atletinji Maruška in Eva sta tekmovali v skoku v daljino. Osvojili sta 2. in 3. mesto in sicer s skokoma 4,81 in 4,67.

Z odličnim tekom kvalifikacij (8,84) si je mesto v finalu teka na 60 m priborila Laura in tam osvojila 1.mesto z rezultatom 8,77!

Naslednja je posegla po najvišjih mestih Nina. Med mlajšimi deklicami je s skokom 4,05 m osvojila 3.mesto.

Sledilo je finale včerajšnjega tekmovanja, ki smo ga vsi nestrpno pričakovali - štafeta 4x100 m deklice. Našo ekipo so predstavljale Sara, Laura, Eva in Maruška. Punce so se osredotočile na svoj nastop in si pritekle odlično 3. mesto.

Sicer pa so nas odlično zastopali tudi ostali naši učenci in učenke. Prav vsem je zmanjkalo le malo, da bi tudi oni posegli po najvišjih mestih.

MLAJŠI DEČKI OSVOJILI 3. MESTO

V sredo je potekalo medobčinsko prvenstvo OŠ v malem nogometu za mlajše dečke. Naši učenci so si le-to priigrali v predtekmovanju, kjer so suvereno premagali učence OŠ Sladki Vrh.

V nadaljevanju tekmovanja so se pomerili z vrstniki OŠ Ruše in jih premagali z rezultatom 8:2. Sledilo je polfinale proti učencem OŠ Miklavž. Le-tem so morali priznati premoč. Tako so se v finalu pomerili za 3.mesto in sicer z učenci OŠ Rače. Ponovno suverena zmaga in - 3.mesto.

Čestitamo!

ponedeljek, 26. maj 2014

SLO CHEER OPEN 2014

24. in 25. maja je mariborska Dvorana Tabor gostila prav posebni dogodek. Na odprtem prvenstvu v cheerleadingu in cheer plesu Slo Cheer Open 2014 so se za medalje potegovali tako domači kot tuji tekmovalci. Revialni nastop na tem prvenstvu so imele tudi učenke naše šole. S svojim nastopom so navdušile prav vse prisotne v dvorani.

Naše punce so nastopile pod vodstvom Mateja Trilarja in Tamare Šerdoner. Drese za njihov nastop je sešila ga. Irena Šerdoner, denar za blago je prispevala  Občina Starše.
Cheerleading in cheer ples sta mlada športa, ki izvirata iz Amerike. Razvila sta se kot podpora drugim športom, a sta te okvirje hitro prerasla in se začela razvijati v samostojen šport. Cheerleading in cheer ples sta športa, ki združujeta akrobatiko, različne plesne zvrsti, dih jemajoče človeške piramide, pisane kostume, bleščeče cofe ter seveda veliko pozitivne energije, kar ustvari neverjetno atmosfero in nepozabni dogodek.

Njihov nastop:

torek, 20. maj 2014

petek, 16. maj 2014

ATLETSKO TEKMOVANJE ŠE ENKRAT PRESTAVLJENO

Nov datum še zaenkrat ni znan!

NOČ POD ŠOTORI PRESTAVLJENA

Zaradi neugodnih vremenskih razmer je noč pod šotori prestavljena na 31.maj 2014.

Hvala za razumevanje!

PREPOLJSKA AKVATLONSKA TROJKA USPEŠNA

V sredo je v Termah Ptuj potekalo tekmovanje v akvatlonu. Akvatlon je šport, ki vključuje zaporedje plavanja in teka (50 m plavanja in 1000 m teka). Prvič v zgodovini OŠ Starše so se ga udeležili tudi učenci naše šole. Šolo so  uspešno zastopali:  Eva Ekart, Lara Kurbus in Žan Kelc.

In ne le, da so jo zastopali, povrhu vsega so osvojili še odlična mesta: Lara je namreč osvojila 1. mesto, Eva 2. mesto in Žan 6. mesto.

Čestitamo!

MLADI ROKOMETAŠI IN ROKOMETAŠICE PODROČNI PODPRVAKI

ponedeljek, 12. maj 2014

PODROČNO TEKMOVANJE V ROKOMETU

... za mlajše dečke in deklice bo v sredo, 14.5.2014, v Limbušu.

ATLETSKO TEKMOVANJE PRESTAVLJENO

Zaradi slabe vremenske napovedi je atletsko tekmovanje prestavljeno na petek, 16.5.2014.

TEKMOVANJE V AKVATLONU

Akvatlon je šport, ki vključuje zaporedje disciplin sestavljeno iz dveh tekmovalnih stopenj, plavanja in teka. Akvatlon se lahko začne s tekom, nadaljuje s plavanjem in konča s tekom ali pa poteka le v dveh disciplinah, z začetkom v plavanju in zaključku v teku.

Kje? Terme Ptuj
Kdaj? 14.5.2014 ob 10.uri (dvig številk med 9.00 in 9.30)
Kaj? Plavanje 50 m in tek 500 m (najmlajši); ostali plavanje 100 m in tek 1000 m

nedelja, 11. maj 2014

RAČKI RIBNIKI IN TAL 2000

Tako pa je bilo v nedeljo na Račkih ribnikih in v Talu 2000. Spremljala sta nas je sonček in dobra volja :-)

četrtek, 8. maj 2014

ATLETSKI TROBOJ V MARJETI

Tako, pa je za nami še zadnji športni dan. Pravijo, da po dežju vedno posije sonce. In tako je bilo tudi danes. Po deževni noči je, ko smo vsi trepetali, kako bo z izvedbo športnega dne, smo se zjutraj prebudili v sončno jutro in sončni žarki so nas spremljali ves dan...
Na sporedu je bil namreč atletski troboj nekoliko drugače. Učenci so se pomerili v daljšem teku (1 krog okoli nogometnega igrišča), krajšem teku (cca. 50m)  ter v poligonu.
Vsi učenci so zavzeto sodelovali ter se srčno borili. Ampak žal je v športu tako, da priznanja prejmejo le prvi trije  (ali pa tudi štirje :-) )

Ker pa je naše načelo "Važno je sodelovati, ne zmagati", so prav vsi otroci odšli iz MArjete veseli, saj so preživeli en čudovit dan v naravi, kjer je bil poglavitni cilj druženje otrok in zabava.

Kot se za vsako pravo športno prireditev spodobi, smo podelili komplete priznanj in sicer v naslednjih kategorijah: